Sławomir Rosłon

 

Urodzony 09.02.1981 roku

 

Absolwent  Akademii Sztuki Wojennej ( dawna Akademia Obrony Narodowej ) – kierunek Administracja: Praca magisterska pt. Samorząd terytorialny w Polsce

 

Absolwent Wyższej Szkoły Celnej w Warszawie; kierunku Stosunki Międzynarodowe

 

Właściciel Ośrodka Szkolenia Kierowców U SŁAWKA i Multiagencji Ubezpieczeń

 

W latach 2010-2014 Radny Gminy Poświętne

 

Od 2015 Sołtys Międzylesia w Gminie Poświętne

 

Żonaty, ojciec dwóch synów

 

Mam 37 lat. Pochodzę z miejscowości Borki w gminie Radzymin. W gminie Poświętne mieszkam od 14 lat. Tu poznałem moją żonę Monikę i postanowiliśmy założyć rodzinę, tu jest teraz nasz wspólny dom, w którym mieszkamy razem z teściami Zofią i Czesławem Więch. Moja żona spędziła tu całe życie. W 2004 roku urodził się tu nasz pierwszy syn Damian, a trzy lata później Kuba.

 

Od 12 lat prowadzę własną firmę – Szkołę nauki jazdy „U Sławka” i od 8 lat również Multiagencję Ubezpieczeniową.  Założyłem firmę w Poświętnem, po latach rozrosła się ona do dwóch oddziałów w Wołominie i Markach. Ciągle rozwijam działalność, zatrudniam 6 instruktorów i dwie osoby do obsługi ubezpieczeń .

Prowadząc działalność gospodarczą nauczyłem się, że nic nie przychodzi lekko. Sukces wymaga pracy, umiejętności pracy z ludźmi, zdecydowania i determinacji w dążeniu do osiągnięcia wyznaczonych celów. Dzięki tym cechom udało mi się rozwinąć moją firmę.

Uważam, że Wójt powinien równie mocno angażować się w rozwój Gminy. Wójt musi rozwijać Gminę, by mieszkańcom żyło się lepiej.

 

Moją pasją jest działalność społeczna

Od wielu lat, udzielam się aktywnie w życiu Gminy Poświętne oraz Powiatu wołomińskiego. W latach 2010-2014 jako radny Gminy Poświętne, dążyłem do rozkwitu miejscowości, w której mieszkam i całej gminy.

Jako sołtys staram się aktywnie uczestniczyć w życiu naszej wsi – Międzyleś. Przez ostatnie lata zbierałem podpisy o przywrócenie funduszu sołeckiego, który został zabrany w 2015 r decyzją obecnej rady. Nie udało się tego dokonać ale jestem zdeterminowany i będę dalej dążył do przywrócenia funduszu. Jest on szansą dla rozwoju każdego sołectwa , a co za tym idzie, również rozwoju gminy. Pamiętajmy, że przez fundusz sołecki gmina może pozyskać w bardzo łatwy sposób dodatkowe finansowanie.

 

Rozwój osobisty i ludzie wokół mnie.

Ciągle staram się zdobywać wiedzę i chętnie poznaję nowe rzeczy – hołduje zasadzie „człowiek uczy się przez całe życie”. Jako działacz i sympatyk  organizacji pozarządowych, staram się cyklicznie korzystać z oferowanych przez nie szkoleń i warsztatów rozwojowych. Regularnie podnoszę swoje kwalifikacje dot. funkcjonowania samorządu terytorialnego . Poznaję ludzi z całej Polski, którzy biorą czynny udział w życiu lokalnej społeczności w swych sołectwach,  gminach, powiatach czy województwach. Wzajemnie od siebie się uczymy i wymieniamy dobrymi praktykami. Często, to Oni są źródłem moich inspiracji. Obserwując ich pracę i owoce swej działalności nabieram jeszcze większej chęci do działania, bo to mi pokazuje jak wiele można zrobić dla lokalnej społeczności. Nie chcę tego zmarnować. Nie chcę również, by potencjał naszej gminy został zmarnowany. Chcę mieć świadomość, że zrobiłem wszystko, co było możliwe by poprawić sytuację mieszkańców gminy Poświętne. Chciałbym, by nam wszystkim żyło się lepiej.

 

Nie boję się wyzwań i pracy.

 

 

Cenię sobie dobro drugiego człowieka. Chciałbym, aby każdy żył tak, jak na to zasługuje!

R

Rozwój gminy Poświętne to większy komfort życia jej mieszkańców. Jak najszybciej musimy nadrobić wieloletnie zaległości inwestycyjne. W gminie potrzeba nowych dróg, chodników, ścieżek rowerowych, boisk sportowych oraz infrastruktury podziemnej – wodociągów i kanalizacji. Konieczne jest pozyskiwanie funduszy zewnętrznych i zaproszenie do gminy inwestorów, którzy zapewnią pieniądze z podatków do budżetu gminy i nowe miejsca pracy.

O

Otwartość to umiejętność słuchania ludzi i gotowość do współpracy. To szeroko otwarte drzwi urzędu gminy – dla Wszystkich, którzy mają pomysły i chcą pracować dla dobra całej społeczności.

S

Sumienność to uczciwe wykonywanie swoich obowiązków. To najwyższa jakość i staranność przy realizacji gminnych zadań m. in. inwestycji.

Ł

Łączenie ludzi – integracja wszystkich środowisk, bo razem można więcej. To pikniki i wydarzenia sportowe, ale także wspólna praca przy realizacji zadań wskazanych przez mieszkańców, choćby w ramach  Funduszu Sołeckiego.

O

Odpowiedzialność za gminę i jej mieszkańców to m. in. rozważne wydawanie publicznych pieniędzy. To pozyskiwanie środków zamiast zaciągania kredytów i zadłużania gminy; to dbanie o zrównoważony rozwój wszystkich sołectw. To realizacja inwestycji zwiększających bezpieczeństwo i poprawiających jakość życia wszystkich mieszkańców, od dzieci do seniorów.

N

Nowoczesność jest związana z rozwojem gminy we wszystkich obszarach jej funkcjonowania – z inwestycjami drogowymi, oświatą, kulturą, bezpieczeństwem, ochroną środowiska itd. W tych dziedzinach należy wprowadzić nowe standardy, podążać za innowacjami, dzięki którym będziemy żyć w nowoczesnym i przyjaznym otoczeniu.

KWW Sławomir Rosłon